Itálie.net


ubytovani

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

ubytovani [2016/02/07 19:11] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Ubytování v Itálii ======
 +
 +Pokud jste se rozhodli strávit pár dní v [[http://​itálie.net|Itálii]],​ rozhodně nebudete litovat. Příjemná dovolená u moře, mezi památkami a překrásnou přírodou obklopující okolí, může být nezapomenutelným krásným zážitkem.
 +
 +===== Druhy ubytování =====
 +
 +**Hotely** nabízí mnoho možností, liší se také podle kategorie a každý hotel má různý počet hvězdiček. **Stravování** probíhá v samotném hotelu a luxusní bydlení si užije úplně každý. Ceny v hotelích se průměrně pohybují **okolo 40 eur za noc**, v těch velmi luxusních sahají až do **200 eur** za noc.
 +
 +**Apartmány** či **chatky** jsou plně vybavené, jsou levnější než hotely. Jsou většinou vybaveny ložnicí, kuchyňkou, dokonce i televizí, spotřebiči,​ nádobím a vším potřebným. I zde můžete prožít krásnou dovolenou.
 +
 +Pokud je někdo milovník **kempů**, rozhodně je zde lákavá nabídka. Autokempů se v Itálii nachází kolem 2000 a ty dokonalá místa pro kempování si turisté vybírají u jezer v severní Itálii, pobřeží Tyrhénského a Jaderného moře, kempy v okolí překrásného [[rim|Říma]],​ Umbrie, oblasti kolem [[alpy|Alp]],​ ostrovy [[sicilie|Sicílie]] a [[sardinie|Sardinie]] a okolí [[dolomity|Dolomit]]. ​
 +
 +Pokud se jedná o pohodlí, rozhodně je každý spokojen. Kempy jsou vybaveny restauracemi,​ kavárnami a obchody s hygienou. Jsou i více vybavený kempy, kteří mají dokonce i bazény, různá hřiště a sportovní aktivity.
 +
 +Dalšími místy, kde se dá ubytovat, jsou **penziony**,​ **zámky**, nebo **lázně**. U penzionu a lázní musíte počítat s vyšší cenou, ale rozhodně stojí zato být ubytovaný na tak krásném luxusním místě.
 +===== Povolení =====
 +
 +Pokud se někdo rozhodně udělat si výlet do Itálie, nepotřebuje žádné povolení. Ale pokud by se někdo rozhodl prodloužit si dovolenou na více jak 3 měsíce nebo dokonce zůstat v Itálii, musí si zažádat na policejní stanici o povolení k pobytu.
 + 
 +===== Rozdíly ceny =====
 +
 +Rozhodneme-li se sledovat ceny a snažit se sehnat levnější,​ průměrné či dražší ubytování,​ můžeme využít **cestovní kanceláře**,​ které nabízejí přehled cen na různých místech. ​
 +
 +Cena ubytování rozhoduje samozřejmě místo, které si vybereme, což může být hotel, kemp, apartmány... atd. Dále rozhoduje, jestli jedeme do Itálie v období sezóny - v létě k teplému moři či v zimě, na příjemné lyžování. ​
 +
 +-------------------------------
 +
 +Ať už si vyberete jakýkoliv způsob ubytování,​ rozhodně nebudete litovat. Na každém místě v Itálii prožijete překrásnou dovolenou, na kterou bude každý rád vzpomínat.
  
ubytovani.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)