Itálie.net


ubytovani

Ubytování v Itálii

Pokud jste se rozhodli strávit pár dní v Itálii, rozhodně nebudete litovat. Příjemná dovolená u moře, mezi památkami a překrásnou přírodou obklopující okolí, může být nezapomenutelným krásným zážitkem.

Druhy ubytování

Hotely nabízí mnoho možností, liší se také podle kategorie a každý hotel má různý počet hvězdiček. Stravování probíhá v samotném hotelu a luxusní bydlení si užije úplně každý. Ceny v hotelích se průměrně pohybují okolo 40 eur za noc, v těch velmi luxusních sahají až do 200 eur za noc.

Apartmány či chatky jsou plně vybavené, jsou levnější než hotely. Jsou většinou vybaveny ložnicí, kuchyňkou, dokonce i televizí, spotřebiči, nádobím a vším potřebným. I zde můžete prožít krásnou dovolenou.

Pokud je někdo milovník kempů, rozhodně je zde lákavá nabídka. Autokempů se v Itálii nachází kolem 2000 a ty dokonalá místa pro kempování si turisté vybírají u jezer v severní Itálii, pobřeží Tyrhénského a Jaderného moře, kempy v okolí překrásného Říma, Umbrie, oblasti kolem Alp, ostrovy Sicílie a Sardinie a okolí Dolomit.

Pokud se jedná o pohodlí, rozhodně je každý spokojen. Kempy jsou vybaveny restauracemi, kavárnami a obchody s hygienou. Jsou i více vybavený kempy, kteří mají dokonce i bazény, různá hřiště a sportovní aktivity.

Dalšími místy, kde se dá ubytovat, jsou penziony, zámky, nebo lázně. U penzionu a lázní musíte počítat s vyšší cenou, ale rozhodně stojí zato být ubytovaný na tak krásném luxusním místě.

Povolení

Pokud se někdo rozhodně udělat si výlet do Itálie, nepotřebuje žádné povolení. Ale pokud by se někdo rozhodl prodloužit si dovolenou na více jak 3 měsíce nebo dokonce zůstat v Itálii, musí si zažádat na policejní stanici o povolení k pobytu.

Rozdíly ceny

Rozhodneme-li se sledovat ceny a snažit se sehnat levnější, průměrné či dražší ubytování, můžeme využít cestovní kanceláře, které nabízejí přehled cen na různých místech.

Cena ubytování rozhoduje samozřejmě místo, které si vybereme, což může být hotel, kemp, apartmány… atd. Dále rozhoduje, jestli jedeme do Itálie v období sezóny - v létě k teplému moři či v zimě, na příjemné lyžování.


Ať už si vyberete jakýkoliv způsob ubytování, rozhodně nebudete litovat. Na každém místě v Itálii prožijete překrásnou dovolenou, na kterou bude každý rád vzpomínat.

ubytovani.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)