Itálie.net


turin

Turín

Turín je hlavním městem Piemontu, ležící na břehu řeky jménem Pád. Jméno Turín vzniklo ve 3. st. a to díky Keltům, kteří tu v dávných dobách žili.

Turín je známým hlavně díky své automobilce Fiat, která je známá a rozšířená po celém světě. Toto krásné město dále vlastní Perelli, což je továrna na pneumatiky.

Milovníci fotbalu budou určitě znát klub FC Juventus Turín, který je také velmi známý. Převažuje tu železářský, farmaceutický, automobilový a potravinářský průmysl.

Památky

Překrásné město má několik památek navštěvované a obdivované několika tisíci turisty ročne. Rozhodně stojí za zmínku uvést Piazza San Carlo, což je nejzajímavější a velice krásné náměstí s hezkými detaily.

Mezi hlavní městská muzea můžeme zařadit významné muzeum Museo Egizio. V tomto muzeu nalezneme nejvíce a hodně zajímavých egyptských artefaktů, dále zrekonstruované hrobky a hodně sbírek papyrů. Poblíž muzea Egizio nalezneme Galeria Sabuda, což je také významná a hezká galérie.

Určitě si povíme také o paláci nazývaným Palazze Carignano. Tento palác je z let 1679 – 1864 a sídlil tam první Italský parlament.

Další zajímavá památka je Durno di San Giovani. Je to překrásná katedrála, která je nejvýznamnější renesanční stavbou v celém Turíně.

Věřící bude určitě zajímat Turínské plátno. Tento zajímavý kus látky můžeme spatřit na místě, kde byl uložen, což je v kapli katedrály sv. Jana Křtitele.

Pro milovníky čokolády

Právě Turín je to město, které vynalezlo tabulkovou čokoládu. První tabulková čokoláda byla vyrobená v 18. století.

Každým rokem je festival, který trvá dva týdny. Celé dva týdny se představuje umění těch nejznámějších čokoládoven celé země. Tento nezapomenutelný zážitek si vychutná úplně každý, nejen, že je všude cítit vůně čokolády, ale také si čokoládu můžete zakoupit. Pravá čokoláda z Turína je skutečně lahodná. Mezi nejlepší čokolády se řadí Gianduitto, nebo také Nugát. Tyto dvě čokolády jsou oceňovány za nejlepší. Ovšem je mnoho dalších druhů, které jsou také výtečné.


Chystáte se navštívit Turín? Rozhodně nebudete litovat a krásnou dovolenou si skvěle vychutnáte a vrátíte se s nezapomenutelnými vzpomínkami.

turin.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)