Itálie.net


toskansko

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

toskansko [2016/02/07 19:11] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Toskánsko ======
 +
 +Toskánsko je oblast nacházející se ve střední [[http://​xn--itlie-yqa.net|Itálii]]. V této oblasti snad každého obklopí překrásná příroda, čisté písčité pláže, příjemní obyvatelé, památky a mnoho dalšího. Toskánsko se svými možnosti přiláká ročně několik tisíc návštěvníků,​ je to skvělé místo pro dovolenou.
 +===== Pláže, obyvatelé a atmosféra =====
 +
 +
 +Pláže se rozprostírají po březích ostrova a přitažlivě zdobí okolí. Jelikož jsou krásně písčité, dlouhé a většinou pozvolné, tak je to oblíbené místo, kde místní a návštěvníci tráví volný čas. Rozhodně se nevyhýbejte moři, které je krásně průzračné s dokonalým výhledem na blízké [[alpy|vrcholky Alp]] a dokonce při dobré viditelnosti můžeme zahlédnout nějaké ostrovy. ​
 +
 +Místní obyvatelé jsou rozhodně milí a přivítají každého turistu, popř. každému rádi poradí. Jejich počet v Toskánsku se pohybuje okolo 3,5 milionů. Obyvatelé se většinou stěhují do nížinatého pásu podél řeky Arno, kde je nejvíce obydlené místo.
 +
 +Atmosféra skvostného Toskánka je velmi příjemná,​ neboť když se vydáte na krátkou či delší procházku, rozhodně naleznete spousty překrásných míst. Pokud zavítáte do krajiny u **toskánského venkova**, spatříte několik **vinic** přizpůsobujících se terénu a zachovávajících tak přírodní krajinný ráz, dále **olivovníky**,​ nebo štíhlé **cypřiše**,​ klikatících se kolem cest, vedle kterých jsou vysázeny.
 +
 +===== Skvělá dovolená =====
 +
 +Toužíte po poznávání romantických míst, překrásných památek, překrásné přírodě a další…? Rozhodně je Toskánsko přímo pro vás jako stvořené. Můžete se vypravit s příjemným zájezdem, nebo úplně sami, rozhodně ať si vyberete cokoli, nebudete litovat. [[ubytovani|Ubytovat se dá v místních kempech, luxusních hotelích, příjemných hotýlcích nebo v domcích]], které jsou blízko k nejrůznějším památkám a ke krátké cestě k moři. Rozhodně stojí za to poznat tak krásné místo.
 +
 +===== Památky =====
 +
 +V této oblasti má každé městečko nádech **renesance** a má unikátní sbírku **uměleckých děl**. Pokud rádi poznáváte okolí, rozhodně si všimnete mnoho přenádherných památek od nejstarších obyvatel, což byli Etruskové a Římané. Krásné **kostely** a několik **renesančních staveb** ohromí několik návštěvníků,​ kteří si odnesou spousty zážitků a znalostí z oblasti, jako je Toskánsko.
  
toskansko.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)