Itálie.net


toskansko

Toskánsko

Toskánsko je oblast nacházející se ve střední Itálii. V této oblasti snad každého obklopí překrásná příroda, čisté písčité pláže, příjemní obyvatelé, památky a mnoho dalšího. Toskánsko se svými možnosti přiláká ročně několik tisíc návštěvníků, je to skvělé místo pro dovolenou.

Pláže, obyvatelé a atmosféra

Pláže se rozprostírají po březích ostrova a přitažlivě zdobí okolí. Jelikož jsou krásně písčité, dlouhé a většinou pozvolné, tak je to oblíbené místo, kde místní a návštěvníci tráví volný čas. Rozhodně se nevyhýbejte moři, které je krásně průzračné s dokonalým výhledem na blízké vrcholky Alp a dokonce při dobré viditelnosti můžeme zahlédnout nějaké ostrovy.

Místní obyvatelé jsou rozhodně milí a přivítají každého turistu, popř. každému rádi poradí. Jejich počet v Toskánsku se pohybuje okolo 3,5 milionů. Obyvatelé se většinou stěhují do nížinatého pásu podél řeky Arno, kde je nejvíce obydlené místo.

Atmosféra skvostného Toskánka je velmi příjemná, neboť když se vydáte na krátkou či delší procházku, rozhodně naleznete spousty překrásných míst. Pokud zavítáte do krajiny u toskánského venkova, spatříte několik vinic přizpůsobujících se terénu a zachovávajících tak přírodní krajinný ráz, dále olivovníky, nebo štíhlé cypřiše, klikatících se kolem cest, vedle kterých jsou vysázeny.

Skvělá dovolená

Toužíte po poznávání romantických míst, překrásných památek, překrásné přírodě a další…? Rozhodně je Toskánsko přímo pro vás jako stvořené. Můžete se vypravit s příjemným zájezdem, nebo úplně sami, rozhodně ať si vyberete cokoli, nebudete litovat. Ubytovat se dá v místních kempech, luxusních hotelích, příjemných hotýlcích nebo v domcích, které jsou blízko k nejrůznějším památkám a ke krátké cestě k moři. Rozhodně stojí za to poznat tak krásné místo.

Památky

V této oblasti má každé městečko nádech renesance a má unikátní sbírku uměleckých děl. Pokud rádi poznáváte okolí, rozhodně si všimnete mnoho přenádherných památek od nejstarších obyvatel, což byli Etruskové a Římané. Krásné kostely a několik renesančních staveb ohromí několik návštěvníků, kteří si odnesou spousty zážitků a znalostí z oblasti, jako je Toskánsko.

toskansko.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)