Itálie.net


terst

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

terst [2016/02/07 19:11] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Terst ======
 +
 +Terst je překrásné město u [[jadran|Jaderského moře]], **přímo na hranici se Slovinskem**. Terst je hlavním městem oblasti Friuli Venezia Giulia, zároveň provincie Trisete. V dávné době zajímavé město patřilo do **nejdůležitějších přístavů Rakouska – Uherska**. ​
 +Město skrývá plno překrásných míst, krásných památek, zábavy a několik zajímavostí,​ které stojí za poznání.
 +
 +===== Památky =====
 +
 +Jako první bychom si mohli uvést střed města, kde leží **náměstí Piazza Unità d'​Italia**. Toto náměstí je obklopováno několika hezkých **paláců**,​ které pocházejí z 19. století. Náměstí je opravdu hezké, nalezneme tu také několik kaváren, odpočinkových míst a ukázkových zajímavostí.
 +
 +Další překrásná památka se nachází na pobřeží u severního okraje města. Mluvíme o úchvatném **zámku Miramare**, který má také **romantickou zahradu**, na ní je sbírka dřevin, pohled je to opravdu okouzlující.
 +
 +Ve středu města se vystavuje **hrad San Giusto**, odkud je překrásný výhled na město. Nachází se zde také **výstava historických zbraní** a římské lapidárium. Můžeme také vidět, že hrad zdobí okno, které je stavěno do kruhu, neboli jinými slovy gotická rozeta. Když si stoupneme před katedrálu, můžeme spatřit pomník z 2. světové války, který zde stojí.
 +
 +===== Zábava =====
 +
 +Pokud jste milovníci sportu, určitě Vás může zaujmout soutěž nazývána **Barcolana**. Je to největší regata, která je ve Středozemním moři. Soutěž láká nejen místní obyvatelé, ale také turisty, kteří si tuto zábavu nenechají ujít.
 +
 +Viděli jste někdy **ulici beze dvěří**? Pokud vaše odpověď zní ne, určitě stojí za to navštívit ulici **Via Alberto Nota**. Pokud projdete tuto ulici, nenalezne ani jedny dveře, což je zajímavé.
 +
 +Nakonec bychom si mohli povědět o každoročním **svátku** s názvem **Festa dei Turist**i, neboli Svátek pro turisty. Svátek se slaví 15. srpna, blízko **jeskyně Grotta Gigante**. Nezapomenutelný zážitek, kde je krásné rozloučení s promyšleným a zábavným programem. Hraje hudba, nekonečno pití a jídla. Je to hezké rozloučení s turisty, na které bude každý rád vzpomínat.
  
terst.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)