Itálie.net


terst

Terst

Terst je překrásné město u Jaderského moře, přímo na hranici se Slovinskem. Terst je hlavním městem oblasti Friuli Venezia Giulia, zároveň provincie Trisete. V dávné době zajímavé město patřilo do nejdůležitějších přístavů Rakouska – Uherska. Město skrývá plno překrásných míst, krásných památek, zábavy a několik zajímavostí, které stojí za poznání.

Památky

Jako první bychom si mohli uvést střed města, kde leží náměstí Piazza Unità d'Italia. Toto náměstí je obklopováno několika hezkých paláců, které pocházejí z 19. století. Náměstí je opravdu hezké, nalezneme tu také několik kaváren, odpočinkových míst a ukázkových zajímavostí.

Další překrásná památka se nachází na pobřeží u severního okraje města. Mluvíme o úchvatném zámku Miramare, který má také romantickou zahradu, na ní je sbírka dřevin, pohled je to opravdu okouzlující.

Ve středu města se vystavuje hrad San Giusto, odkud je překrásný výhled na město. Nachází se zde také výstava historických zbraní a římské lapidárium. Můžeme také vidět, že hrad zdobí okno, které je stavěno do kruhu, neboli jinými slovy gotická rozeta. Když si stoupneme před katedrálu, můžeme spatřit pomník z 2. světové války, který zde stojí.

Zábava

Pokud jste milovníci sportu, určitě Vás může zaujmout soutěž nazývána Barcolana. Je to největší regata, která je ve Středozemním moři. Soutěž láká nejen místní obyvatelé, ale také turisty, kteří si tuto zábavu nenechají ujít.

Viděli jste někdy ulici beze dvěří? Pokud vaše odpověď zní ne, určitě stojí za to navštívit ulici Via Alberto Nota. Pokud projdete tuto ulici, nenalezne ani jedny dveře, což je zajímavé.

Nakonec bychom si mohli povědět o každoročním svátku s názvem Festa dei Turisti, neboli Svátek pro turisty. Svátek se slaví 15. srpna, blízko jeskyně Grotta Gigante. Nezapomenutelný zážitek, kde je krásné rozloučení s promyšleným a zábavným programem. Hraje hudba, nekonečno pití a jídla. Je to hezké rozloučení s turisty, na které bude každý rád vzpomínat.

terst.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)