Itálie.net


sicilie

Sicílie

Sicílie je velmi oblíbený ostrov, který je vhodný na letní dovolenou. Ukrývá mnoho krásných památek, přístavů a má velmi zajímavou historii, kterou stojí za poznání. Sicílie je považována jedním z nejatraktivnějších ostrovů v celé Evropě a pro každého návštěvníka je to krásný a nezapomenutelný zážitek.

Na mapě

Hlavním městem Sicílie je Palermo. Siciílie je největší ostrov ve Středomoří a od Kalábrie jí dělí Messinská úžina.

Sicílii omývají tři moře – z východní části Jónské moře, z jižní části Středozemní moře a na severu se rozprostírá moře Tyrhénské.

Na pobřeží nalezneme velké přístavy, jako je Catania, Palermo nebo Messina. Všechny přístavy jsou velice pěkné s nádhernými loděmi.

Sicílie „jako taková“

Sicílii obývá přibližně 5 milionů obyvatel a nejrozšířenější jazyk je italština, ale na jistých místech se mluví i sicilsky.

Místní obyvatelé dali Sicílii přezdívku „Ostrov slunce“. Tuto přezdívku si zasloužila díky dlouhodobému slunečnému počasí a dlouhému létu, které končí až koncem října. Počasí je velice příjemné, díky horkému létu je to skvělé místo pro dovolenou a díky krátké a mírné zimě, která má občasné deště se dá na Sicílii jezdit po celý rok. Podle výpočtů se průměrná teplota pohybuje okolo 17°C. Největším vrcholem je sopka Etna s její výškou 3323 metrů.

Turisti jezdí do Sicílie zejména kvůli památkám, překrásné přírodě, do historických měst, dlouhým plážím a čistému moři.

Města, místa a okolí

Za zmínku stojí povědět si o městu Palermo – hlavní město Sicílie a zároveň páté největší město v Itálii. Leží na severozápadě ostrova a je od minulosti až do současnosti obchodním centrem. Nachází se zde také Normanský palác, který je na pohled velice zajímavý. Palermo má celou řadu historek a to díky mafii, která na jedné straně ostrova vládne. Ovšem se nikdo nemusí strachovat, protože druhá strana ostrova je překrásná a jezdí tam tisíce turistů.

Vznikla zde nová města, jako je Noto, Ragusa nebo Modica, která jsou velice překrásná. Stavěly se po zemětřesení z roku 1694, které zničilo neuvěřitelných 54 měst.

Další město s názvem Agrigento, kde v minulosti žili hlavně Řekové, nalezneme spousty památek. Mezi nejznámější patří kostel Sv. Marie Řecké, kostel Očistec a poznamenané místo, kde Řekové žili je Údolí chrámů.

Krásný výhled můžeme vidět z hory Eryx, které se jinak říká Monte St. Giuliano. Tato hora stojí na severozápadě Sicílie a mnoho návštěvníků se chodí koukat a unášet se krásnou krajinou, která místo obklopuje.

sicilie.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)