Itálie.net


sardinie

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

sardinie [2016/02/07 19:11] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Sardinie ======
  
 +**Sardinie** je překrásný **ostrov ve [[http://​xn--ecko-94a.net/​st%C5%99edozemn%C3%AD-mo%C5%99e.html|Středozemním moři]]**, který se nachází na západě od [[http://​itálie.net|Itálie]]. Sardinie má průzračné moře s velkými písčitými plážemi. Je to druhý největší Italský ostrov po Sicílii a hodně známý a nejnavštěvovanější je část severu, leží tam Costa Smeralda, je to překrásné a velmi známé pobřeží.
 +
 +===== Popis ostrova =====
 +
 +Sardinie na délku měří na délku 267 km a na šířku 120 km. Celková rozloha ostrova je 24 000 km čtverečních.
 +
 +Jeho povrch je převážně hornatý a největší vrchol se nachází ve středu Sardinie s výškou 1834m a nazývá se Punta La marmora.
 +
 +K Sardinii patří nejen průzračné [[http://​moře.net|moře]],​ různorodé pláže, které jsou např. oblázkové,​ pláže v malých zátočinkách či široké písčité, ale dokonce i skalnaté útesy, které hrají různými a příjemnými barvami – růžové, bílé, hnědavé či žluté. ​
 +
 +Při vnímání této krásné přírody, atmosféry a částí tohoto ostrova je uklidňující,​ okolí přímo hraje melodii, při které se dá přemýšlet a vnímat různé pocity. Je to úžasný zážitek být na tak krásném místě.
 +
 +==== Města a místa ====
 +
 +Hlavním městem je město Cagliari, je to velmi pěkné město s překrásnými místy, žijí tu však známé osobnosti jako např. Gianni Agus – herec, Alberto Boscolo – historik a mnoho dalších.
 +
 +Za zmínku stojí známé stavby Nuraghy, které se dají nalézt jen na Sardinii. Jsou stavěny do podoby kruhovitých staveb, které jsou tvořeny jen z balvanů. Podle odhadu zde stojí neuvěřitelných 3 a půl tisíce let. Jsou to překrásné a zajímavé stavby, které stojí za to vidět.
 +
 +==== Sporty a zábava ====
 +
 +Velice oblíbeným sportem na Sardinii je potápění,​ a to díky dvou sousedícím ostrovům San Pietro a Sant Antioco, kteří tvoří kout nedotčeného a zapomenutého světa.
 +Druhý oblíbený sport je jako stvořený pro milovníky koní. Milovníci jízdy na koni se stále drží motta, které zní: „Nejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu koně“. Na kouzelné vyjížďky si mohou vyjet do děsivých a mohutných lesů, nebo na romantická místa např. podél vysokých přímořských útesů.
 +
 +Do dalších aktivit můžeme zařadit také golf, windsurfing,​ plachtění,​ surfování,​ rybolov, horolezectví či tenisu. ​
 +
 +Na všechny sporty je tu ideální terén, při kterém se může každý odpoutat od všedních starostí a vnímat barvy a vůně přírody.
sardinie.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)