Itálie.net


sardinie

Sardinie

Sardinie je překrásný ostrov ve Středozemním moři, který se nachází na západě od Itálie. Sardinie má průzračné moře s velkými písčitými plážemi. Je to druhý největší Italský ostrov po Sicílii a hodně známý a nejnavštěvovanější je část severu, leží tam Costa Smeralda, je to překrásné a velmi známé pobřeží.

Popis ostrova

Sardinie na délku měří na délku 267 km a na šířku 120 km. Celková rozloha ostrova je 24 000 km čtverečních.

Jeho povrch je převážně hornatý a největší vrchol se nachází ve středu Sardinie s výškou 1834m a nazývá se Punta La marmora.

K Sardinii patří nejen průzračné moře, různorodé pláže, které jsou např. oblázkové, pláže v malých zátočinkách či široké písčité, ale dokonce i skalnaté útesy, které hrají různými a příjemnými barvami – růžové, bílé, hnědavé či žluté.

Při vnímání této krásné přírody, atmosféry a částí tohoto ostrova je uklidňující, okolí přímo hraje melodii, při které se dá přemýšlet a vnímat různé pocity. Je to úžasný zážitek být na tak krásném místě.

Města a místa

Hlavním městem je město Cagliari, je to velmi pěkné město s překrásnými místy, žijí tu však známé osobnosti jako např. Gianni Agus – herec, Alberto Boscolo – historik a mnoho dalších.

Za zmínku stojí známé stavby Nuraghy, které se dají nalézt jen na Sardinii. Jsou stavěny do podoby kruhovitých staveb, které jsou tvořeny jen z balvanů. Podle odhadu zde stojí neuvěřitelných 3 a půl tisíce let. Jsou to překrásné a zajímavé stavby, které stojí za to vidět.

Sporty a zábava

Velice oblíbeným sportem na Sardinii je potápění, a to díky dvou sousedícím ostrovům San Pietro a Sant Antioco, kteří tvoří kout nedotčeného a zapomenutého světa. Druhý oblíbený sport je jako stvořený pro milovníky koní. Milovníci jízdy na koni se stále drží motta, které zní: „Nejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu koně“. Na kouzelné vyjížďky si mohou vyjet do děsivých a mohutných lesů, nebo na romantická místa např. podél vysokých přímořských útesů.

Do dalších aktivit můžeme zařadit také golf, windsurfing, plachtění, surfování, rybolov, horolezectví či tenisu.

Na všechny sporty je tu ideální terén, při kterém se může každý odpoutat od všedních starostí a vnímat barvy a vůně přírody.

sardinie.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)