Itálie.net


san-marino

San Marino

San Marino je 3. nejmenší stát v Evropě. Díky jeho zajímavostem je jedním z nejnavštěvovanějších států, do kterého každý rok jezdí tisíce návštěvníků. Návštěva San Marina se zalíbí každému milovníku historie, památek, obchodů a krásných míst a výhledů. Město ukrývá spoustu krásných a okouzlujících míst.

Na mapě

San Marino, jihoevropský, vnitrozemský stát, který je obklopen Itálií. Jeho hlavní město je San Marino, kde je velmi mnoho obchodů, památek, ukázkových míst, celé město je považováno za nákupní zónu. Nákupní zóna se nachází blízko známého turistického centra Rimini.

Díky kopci, na kterém se San Marino nachází je skutečně překrásný výhled na okolí. Každého obklopí kraj, dokonce i města z Itálie jsou zde k vidění.

Památky

Město bylo údajně založeno v roce 301, díky dlouhé minulosti se postupně vytvořili nejrůznější památky, které si každý rok chodí prohlížet velké množství turistů.

V hlavním městě se nachází mnoho muzeí. Mezi velmi oblíbená muzea patří jak muzeum voskových figurín, tak i muzeum moderních zbraní či sbírek závodních vozů.

V San Marinu na hoře Monte Titano můžeme nalézt tři věže, ze kterých je překrásný výhled na okolí. Tyto věže jsou vyobrazeny na vlajce San Marina.

Další místa, které každého uchvátí svými maličkostmi je např. známý kostel San Pietro, kostel sv. Františka, neboli kostel sv. Quirina či nejstarší hrad Rocca Guaita, který pochází 10. století, avšak do 60. let minulého století sloužil jako vězení. Hrad s názvem Cesta je další krásné místo, pochází ze 13. století obsahující sbírku nejrůznějších starých zbraní.

Zajímavosti

V San Marinu je také několik zajímavostí.

  • San Marino i přes to, že je 3. nejmenší stát v Evropě, tak patří do nejbohatších zemí světa
  • Město je také známé kvůli svým výborným sýrům a vínu, které se zde vyrábí
  • V San Marinu vládnou dva kapitáni
  • Velmi oblíbeným zvykem a tradicí jsou hudební festivaly, které jsou vážně ohromující
  • San Marino vlastní svojí trať, na které se jezdí formule
  • Místní obyvatelé a turisti velmi rádi nakupují a to díky nízkým cenám, také jsou tu velmi nízké daně
  • Lidé se zde dožívají nadprůměrného věku

San Marino je překrásný stát, ve kterém se uvnitř skrývá plno překvapení. Každý návštěvník na překrásné město rád vzpomíná.

san-marino.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)