Itálie.net


piemont

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

piemont [2016/02/07 19:11] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Piemont ======
  
 +**Piemon**t je **hornatá oblast** ležící na severozápadě v Itálii. Její **hlavní město** je **[[turin|Turín]]** a region se dělí na 8 provincií. Celá oblast je** ohraničena** třemi stranami **[[alpy|Alp]]** a zároveň zde pramení **řeka** s názvem **Pád**.
 +
 +===== Slavnosti =====
 + 
 +V Piemontu je mnoho velmi známých slavností. Seznamme se s těmi nejlepšími.
 +
 +==== Palio Degli Asini ====
 +
 +Tento svátek se slaví v **říjnu** ve městě **Alba** a jedná se o historické slavnosti. Slavnost plná kostýmů a závěrečným ohňostrojem ohromí každým rokem spousty obyvatel a návštěvníků.
 +
 +==== Festival festivalů ====
 +
 +Svátek, který je oslavován druhou **neděli v měsíci září**. Zde se spojí všechny možné festivaly a to hudební, výtvarný, taneční či divadelní. Je to veliká akce, kde se zúčastní několik tisíc lidí.
 +
 +==== Historický karneval a pomerančová bitva ====
 +
 +Opět v **únoru** nastane den, kdy musí každý být ve střehu a to protože každý návštěvník a obyvatel velkého města se zahalí do kostýmů, které jsou zapojené do historie, plný košík pomerančů a začne pomerančová legrační bitva!
 +
 +===== Významná města =====
 +
 +==== Turín ====
 +
 +Je **hlavní město Piemontu**, kde žije 1 035 000 obyvatel. Centrem města je Via Roma, kde se nachází Pazza Castello, což je zajímavá historická památka. Ve středu města je postavený Palazzo Madama, v minulosti byl přestavěný na honosný barokní zámek a v současnosti je to Městské muzeum. Dále nalezneme poblíž kostel San Lorenzo připomínající gotiku díky znárodněným gotickým motivům. Mnoho dalších památek stojí za poznání, a to např. královský palác či katedrálu San Giovanni Battisla.
 +
 +==== Sestriere ====
 +
 +Město ležící v Itálii na nejzápadnějším výběžku. Jelikož je Sestriere hlavním centrem lyžařské oblasti, tak tuto oblast ročně navštíví několik tisíc lidí. Je tu ovšem dokonalý systém, nazývaný „Mléčná dráha“. Jsou to v podstatě střediska připojená k sobě navzájem. Lanovky jsou na sebe napojeny a lyžaři mohou sjíždět z jednoho střediska do druhého. ​
 +Ve městě je mnoho luxusních hotelů, motelů či penzionů a různých ubytování,​ které umožňuje překrásný výhled na údolí a dobrý přístup k lyžařským střediskům.
 +
 +-------------------------------
 +
 +Piemont je dokonalé místo pro dovolenou, tisíce návštěvníků odjíždí s nezapomenutelným zážitkem na toho překrásné místo, jako je Piemont.
piemont.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)