Itálie.net


piemont

Piemont

Piemont je hornatá oblast ležící na severozápadě v Itálii. Její hlavní město je Turín a region se dělí na 8 provincií. Celá oblast je ohraničena třemi stranami Alp a zároveň zde pramení řeka s názvem Pád.

Slavnosti

V Piemontu je mnoho velmi známých slavností. Seznamme se s těmi nejlepšími.

Palio Degli Asini

Tento svátek se slaví v říjnu ve městě Alba a jedná se o historické slavnosti. Slavnost plná kostýmů a závěrečným ohňostrojem ohromí každým rokem spousty obyvatel a návštěvníků.

Festival festivalů

Svátek, který je oslavován druhou neděli v měsíci září. Zde se spojí všechny možné festivaly a to hudební, výtvarný, taneční či divadelní. Je to veliká akce, kde se zúčastní několik tisíc lidí.

Historický karneval a pomerančová bitva

Opět v únoru nastane den, kdy musí každý být ve střehu a to protože každý návštěvník a obyvatel velkého města se zahalí do kostýmů, které jsou zapojené do historie, plný košík pomerančů a začne pomerančová legrační bitva!

Významná města

Turín

Je hlavní město Piemontu, kde žije 1 035 000 obyvatel. Centrem města je Via Roma, kde se nachází Pazza Castello, což je zajímavá historická památka. Ve středu města je postavený Palazzo Madama, v minulosti byl přestavěný na honosný barokní zámek a v současnosti je to Městské muzeum. Dále nalezneme poblíž kostel San Lorenzo připomínající gotiku díky znárodněným gotickým motivům. Mnoho dalších památek stojí za poznání, a to např. královský palác či katedrálu San Giovanni Battisla.

Sestriere

Město ležící v Itálii na nejzápadnějším výběžku. Jelikož je Sestriere hlavním centrem lyžařské oblasti, tak tuto oblast ročně navštíví několik tisíc lidí. Je tu ovšem dokonalý systém, nazývaný „Mléčná dráha“. Jsou to v podstatě střediska připojená k sobě navzájem. Lanovky jsou na sebe napojeny a lyžaři mohou sjíždět z jednoho střediska do druhého. Ve městě je mnoho luxusních hotelů, motelů či penzionů a různých ubytování, které umožňuje překrásný výhled na údolí a dobrý přístup k lyžařským střediskům.


Piemont je dokonalé místo pro dovolenou, tisíce návštěvníků odjíždí s nezapomenutelným zážitkem na toho překrásné místo, jako je Piemont.

piemont.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)