Itálie.net


palermo

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

palermo [2016/02/07 19:11] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Palermo ======
 +
 +Palermo je hlavní milionové město oblasti [[sicilie|Sicílie]]. Se svým počtem obyvatel se dostává na páté největší město v Itálii. Poznáte překrásné památky, romantická místa, zvyky, architekturu a mnoho dalšího. Kulturní překrásné město je oblíbeným cílem pro turisty, a jelikož leží na severním pobřeží Sicílie, je to dokonalé místo pro letní dovolenou.
 +
 +===== Historie města =====
 +
 +
 +Jako první město **založili Féničané**,​ což bylo kolem 8. století. V pozdějších letech se Palermo díky Arabům stalo centrem Sicílie a celého středomoří. V období Arabů, později Normanů, se celé Palermo stalo místem, kde se v míru setkávali **muslimové**,​ **židé** a **křesťané**. Později na těchto místech vyrůstal Fridrich II., což byl budoucí císař. V pozdějších letech zde poznal nejrůznější druhy kultury a také samotné vzdělanosti. ​
 +
 +Když přišel konec tolerance, na místo nastoupilo s příchodem Španělů protireformace. Ovšem až do dnes přežili bývalé specifičnosti,​ což můžeme po celém městě objevovat a poznávat.
 +
 +===== Památky =====
 +
 +Významné město má nespočitatelně památek. Historické jádro je dost velké a rozlehlé, na dokonalé prozkoumání by muselo být hodně dní. Město ukrývá mnoho historických památek a překrásných míst, které rozhodně stojí za vidění.
 +
 +Jako první bychom si mohli povědět o kostelu San Giuseppe dei Teatini, který stojí přímo ve středu města. Je to gigantická,​ překrásná a velmi oblíbená památka, která je vyzdobená snad na každém místě. Uchvátit nás může zlato, štuková výzdoba, mramor a celková stavba.
 +
 +Dále můžeme navštívit Palatinskou kapli pocházejících z časů normanských králů. Tato kaple se nachází v Královském paláci a zde se spojují latinské, byzantské a arabské prvky. Kaple je vyzdobená skleněnými mozaikami a celý strop je zdoben v arabském stylu. Rozhodně bychom měli navštívit památku s názvem Kattedrala, což je stavba, kde můžete nalézt čtyři náhrobky, včetně Friedricha II. Je to směsice všeho možného, což je na tom velmi zajímavé a návštěva za to stojí. ​
 +
 +Dalšími místy jsou např. kostel Chiesa del Gesů, jedna z nejslavnějších staveb Sicílie Cappella Palatina, Chiesa La Martorana a mnoho dalších.
 +Staré kulturní město se skládá z několika spletených křivolatých uliček, ale ve středu se protínají dvě velké dlouhé ulice. Díky nim se několik obyvatel a návštěvníků dokážou orientovat. První ulice jménem Via Maqueda a druhá na ní kolmá Corso Vittorio Emanuele se střetávají v místě zvaném Quattro Canti – tvoří střed centra.
 +
 +===== Atmosféra a okolí =====
 +
 +Jelikož má Palermo tak krásnou a bohatou **přírodu**,​ významné **kostely** a **paláce**,​ velká **muzea**, **uzoučké** či široké **ulice**, nebo podlouhlé **písčité pláže** a mnoho dalšího, tak je to skvělé místo pro odpočinek a poznávání.
 +
 +Procházka historickým městem vás přímo uchvátí na každém území Palerma. Na takové místo si můžete udělat výlet z přístavu lodí na 9 km vzdálený **ostrov Ustica**, což je ostrov s překrásnou přírodou, tajemnými jeskyněmi a podlouhlými písčitými plážemi. Je tam klid a mnoho míst na prozkoumání. ​
 +
 +Dále 8 km na jih, tj. směrem do vnitrozemí je menší městečko Monreale, ve kterém stojí klášter a světoznámá bazilika. Pochází z 12. století a je vyzdobená překrásnými mozaikami. Je to jedna z bazilik, na kterou by se rozhodně měl podívat každý návštěvník Palerma už jen z toho důvodu, že je to krásné umění a nezapomenutelný zážitek. Celé okolí vás ohromí svými krásnými detaily a maličkostmi ať už jste milovník umění nebo ne.
  
palermo.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)