Itálie.net


neapol

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

neapol [2016/02/07 19:11] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Neapol ======
 +
 +Neapol je více než milionové hlavní město oblasti Kampánie. Atraktivní město je velice důležitým centrem obchodu a průmyslu, a jelikož město leží v Neapolském zálivu, tak má Neapol velký důležitý přístav. V celé Itálii je to jedno z nejvíce navštěvované město a se svojí kulturou, památkami, atmosféře a okolními ostrovy je to jedno z nejvíce vyhledávaných měst v celé Itálii. ​
 +
 +===== Památky a kultura města =====
 +
 +Krásné a atraktivní město se skvělé hodí pro **milovníky kultury a památek**, kterých naleznete v Neapoli nespočitatelné množství. Krásná kultura a jedinečná historie je vidět po celém městě a na některých romantických místech se každý nechá unést krásnými detaily a atmosférou.
 +
 +Jako první můžeme poznat nějaké **hrady**, které stojí za pozornost. V okolí je mnoho hradů, však mezi nejnavštěvovanější a nejzajímavější patří **hrad Castel dell´Ovo** (v překladu Hrad zlatého vejce). Rozhodně si nezapomeňte zapamatovat krásný pohled z tohoto okouzlujícího hradu už jen proto, že se hrad nachází v samotném zálivu. Další zajímavé hrady jsou např. **hrad Kapuánů**,​ **Nový hrad** nebo **hrad sv. Eliáše**.
 +
 +Pokud chcete poznat další ukázková místa, můžete si prohlédnout zdejší **kostely**,​ kterých je tu také hodně. Jedním z nejvýznamnějších je klášter sv. Kláry, který pochází z 1310 – 1340 let a nachází se na historickém jádru města. Klášter byl několikrát přestavován,​ avšak má velice bohatou a zajímavou historii. Další půvabný kostel je Nový kostel Páně, dále kostel sv. Dominika, Kostel sv. Františka z Paoly a důležitá významná památka Neapolský dům.
 +
 +Muzea přitahující návštěvníky určitě nalákají i ty v Neapoli, neboť jich je tu mnoho a plná překrásných věcí. Mezi velice známé patří Národní muzeum sv. Martina, Národní galerie, [[http://​zeleznice.net|Železničn]]í muzeum Pietrarsa nebo Muzeum hudební historie a mnoho dalších překrásných kulturních galérií či muzeí, které stojí za prohlédnutí.
 +
 +Pokud jste milovníci dobrodružství a adrenalinu, můžete navštívit osady, které jsou v blízkosti Neapole. Nacházejí se zde mnoho zajímavých atrakcí a krásných míst, na které se jen tak nezapomíná.
 +
 +===== Historie =====
 +
 +Podle pověstí již v polovině tisíciletí před Kristem na území dnešní Neapole vznikla řecká osada, což byla pojmenována Neápolis (Nové město). V pozdějších letech se z osady stalo velmi důležité a zároveň bohaté centrum. Když nastalo 4. století, osada byla ovládnuta Římany, později však začleněna do říše Římanské.
 +
 +Když skončila říše římská, město Neapole bylo několikrát napadeno Vizigóty, Ostrogóty, Vandaly a mnoho dalších. ​
 +
 +Po krutých rocích se město usadilo a začal velký rozkvět. Později se z města stalo Království Neapolsko-sicilské společně s Neapolí - hlavním městem. Během několika desetiletí a staletí se zde vystřídalo velice mnoho panovnických rodů, jako např. španělští Bourboni, Habsburkové a mnoho dalších. Pokud se jedná o rozkvět ve stavebnictví,​ tak Neapol přímo zářil svým bohatstvím a ohromujícími krásami.
 +
 +V roce 1860 došlo k obsazení celého města a to Garibaldiho jednotkami. Samotné město připojily k Italskému království,​ které vznikalo, později to byla však republika. ​
 +
 +Stojí za zmínku rok 79 po Kristu, kdy došlo k **výbuchu [[vesuv|sopky Vesuv]]** nedaleko města Neapole. Velký výbuch poškodil část města.
 +
 +===== Místo a ostrovy =====
 +
 +Nádherná Neapol leží na velmi dobrém místě, kde je krásný výhled na moře a celý **Neapolský záliv**. Patří k ní zároveň tři významné ostrovy: Procida, Ischia a Capri. Na tyto ostrovy se pořádají výlety, na kterých je romantická atmosféra, neboť příroda obklopující státy a samotný Neapol je opravdu fascinující.
 +
 +----------------------------
 +
 +Krásné město Neapol je skvělé místo pro milovníky kultury, přírody, romantických míst, památek a mnoho dalších. Všechna tato místa jsou dostupná. Každý si z dovolené přiveze mnoho nezapomenutelných zážitků a mnoho užitečných informací.
  
neapol.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)