Itálie.net


neapol

Neapol

Neapol je více než milionové hlavní město oblasti Kampánie. Atraktivní město je velice důležitým centrem obchodu a průmyslu, a jelikož město leží v Neapolském zálivu, tak má Neapol velký důležitý přístav. V celé Itálii je to jedno z nejvíce navštěvované město a se svojí kulturou, památkami, atmosféře a okolními ostrovy je to jedno z nejvíce vyhledávaných měst v celé Itálii.

Památky a kultura města

Krásné a atraktivní město se skvělé hodí pro milovníky kultury a památek, kterých naleznete v Neapoli nespočitatelné množství. Krásná kultura a jedinečná historie je vidět po celém městě a na některých romantických místech se každý nechá unést krásnými detaily a atmosférou.

Jako první můžeme poznat nějaké hrady, které stojí za pozornost. V okolí je mnoho hradů, však mezi nejnavštěvovanější a nejzajímavější patří hrad Castel dell´Ovo (v překladu Hrad zlatého vejce). Rozhodně si nezapomeňte zapamatovat krásný pohled z tohoto okouzlujícího hradu už jen proto, že se hrad nachází v samotném zálivu. Další zajímavé hrady jsou např. hrad Kapuánů, Nový hrad nebo hrad sv. Eliáše.

Pokud chcete poznat další ukázková místa, můžete si prohlédnout zdejší kostely, kterých je tu také hodně. Jedním z nejvýznamnějších je klášter sv. Kláry, který pochází z 1310 – 1340 let a nachází se na historickém jádru města. Klášter byl několikrát přestavován, avšak má velice bohatou a zajímavou historii. Další půvabný kostel je Nový kostel Páně, dále kostel sv. Dominika, Kostel sv. Františka z Paoly a důležitá významná památka Neapolský dům.

Muzea přitahující návštěvníky určitě nalákají i ty v Neapoli, neboť jich je tu mnoho a plná překrásných věcí. Mezi velice známé patří Národní muzeum sv. Martina, Národní galerie, Železniční muzeum Pietrarsa nebo Muzeum hudební historie a mnoho dalších překrásných kulturních galérií či muzeí, které stojí za prohlédnutí.

Pokud jste milovníci dobrodružství a adrenalinu, můžete navštívit osady, které jsou v blízkosti Neapole. Nacházejí se zde mnoho zajímavých atrakcí a krásných míst, na které se jen tak nezapomíná.

Historie

Podle pověstí již v polovině tisíciletí před Kristem na území dnešní Neapole vznikla řecká osada, což byla pojmenována Neápolis (Nové město). V pozdějších letech se z osady stalo velmi důležité a zároveň bohaté centrum. Když nastalo 4. století, osada byla ovládnuta Římany, později však začleněna do říše Římanské.

Když skončila říše římská, město Neapole bylo několikrát napadeno Vizigóty, Ostrogóty, Vandaly a mnoho dalších.

Po krutých rocích se město usadilo a začal velký rozkvět. Později se z města stalo Království Neapolsko-sicilské společně s Neapolí - hlavním městem. Během několika desetiletí a staletí se zde vystřídalo velice mnoho panovnických rodů, jako např. španělští Bourboni, Habsburkové a mnoho dalších. Pokud se jedná o rozkvět ve stavebnictví, tak Neapol přímo zářil svým bohatstvím a ohromujícími krásami.

V roce 1860 došlo k obsazení celého města a to Garibaldiho jednotkami. Samotné město připojily k Italskému království, které vznikalo, později to byla však republika.

Stojí za zmínku rok 79 po Kristu, kdy došlo k výbuchu sopky Vesuv nedaleko města Neapole. Velký výbuch poškodil část města.

Místo a ostrovy

Nádherná Neapol leží na velmi dobrém místě, kde je krásný výhled na moře a celý Neapolský záliv. Patří k ní zároveň tři významné ostrovy: Procida, Ischia a Capri. Na tyto ostrovy se pořádají výlety, na kterých je romantická atmosféra, neboť příroda obklopující státy a samotný Neapol je opravdu fascinující.


Krásné město Neapol je skvělé místo pro milovníky kultury, přírody, romantických míst, památek a mnoho dalších. Všechna tato místa jsou dostupná. Každý si z dovolené přiveze mnoho nezapomenutelných zážitků a mnoho užitečných informací.

neapol.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)