Itálie.net


narodni-parky

Národní parky

Pokud nejste milovníci památek, uměleckých děl a pláží, tak Itálie Vám nabízí jiné aktivity a jiná místa, kam se můžete podívat. Taková místa jsou např. národní parky, které jsou v Itálii velice překrásné. Při procházkách se turisté kochají přírodou a nechají se unést obklopující a kvetoucí krajinou.

Informace

Národních parků nacházejících se v celé Itálii je celkem 24 a celková rozloha činí 15 000 km2. Prvním vyhlášeným parkem byl v roce 1922 Národní park Gran Paradiso, naopak nejmladší park se jmenuje Val d'Agri vyhlášený v roce 2008. Největším národním parkem je Pollino se svojí rozlohou 1820 km2.

Pojďme si uvést nějaké parky, které jsou přenádherné a rozhodně stojí za vidění.

Parco Nazionale del Gran Paradiso

Tento překrásný národní park vyhlášený roku 1922 tvoří krásný kout přírody. Rozkládá se nedaleko města Turína. Zvláštní je, že v tomto národním parku můžeme spatřit takové živočichy a rostliny, kde jinde už v Evropě nenalezneme.

Na jaře, když taje sníh, každý návštěvník parku obdivuje u vesničky Lillaz vodopád, který se rozbujní při tajícím se sněhu. Vesnička Lillaz je horským střediskem a od vodopádu se dá pokračovat dále na jiná romantická místa. Milovníci zimy si mohou užívat také, a to pod vrcholky hor na běžkách.

Národní park Stelvio

Stelvio je další překrásný park plný přírody a mnoho živočichů, jako jsou srnci, losy, jeleni, kozorožci nebo překrásná zvířata jako orli skalní. V parku nalezneme největší evropský ledovec Ghicciaio dei Forni, velký neuvěřitelných 20km².

Nejvyšším vrcholem je Ortler. Tento vrchol připomínající obrovskou ledovcovitou pyramidu se tyčí do výšky 3905m. Park se nachází v Jižním Tyrolsku na severu Itálie a má přes 134 000 ha.

Parco Nazionale d'Abruzzo

Dalším parkem nacházející se na Italském území je známý park Parco Nazionale d'Abruzzo. V národním parku naleznete mnoho krásných míst, kde spatříte krásná jezera, horské štíty a cesty, které jsou lákadlem pro dlouhé túry.

Rozhodně na cestách zahlédnete mnoho ptactva, protože národní park je známý také především svým bohatým ptactvem. Poblíž leží město Pescasseroli, které je hlavním informačním střediskem. Poradí Vám, kde jsou nejlepší místa a kam si můžete vyjít pěšky, nebo dokonce na nějakých romantických místech se můžete projet na koni.

Tento park patří k nejvýznamnějším parkům v Evropě a byl otevřen roku 1922.


V Itálii je mnoho dalších národních parků, jako je třeba Circeo, Gargano, Vesuvius či Majella, které stojí za prozkoumání.

Pokud se rozhodnete navštívit nějaké italské národní parky, rozhodně prožijete překrásnou dovolenou, na kterou se nezapomíná.

narodni-parky.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)