Náboženství v Itálii je velice silné, Italové chodí často do kostela a oslavují nejrůznější katolické svátky. Příčinou tradic může být, že v Italském hlavním městě Římě sídlí hlava katolické církve – Papež. Povězme si něco o Poutních místech a svátcích, italské otevřenosti, kde se praktikují starořecké tradice.
Vánoční svátky jsou pro Itali méně cenné a významné než u nás. V Itálii je jeden svátek slavený 15. srpna a jedná se o svátek Ferragosto. Celá Itálie slaví Nanebevzetí Panny Marie a díky tomu se na noční obloze každým rokem rozzáří stovky krásných ohňostrojů. Všichni obyvatelé mají většinou dovolenou, takže větší města jsou převážně prázdná.
V Itálii jsou překrásné ohňostroje, od kterých se Evropa nepřetržitě a stále učí. V každé vesnici se díky tomuto svátku slaví až do rána, každý může zavítat do barů, tržišť, restaurací, krámků, které žijí většinou až do tří hodin.
Když nastane tento den, tak jsou všechny apartmány a kempy vyprodány, a hlavně také hotely, které jsou přeplněné turisty poznávající svátky, slavnosti a celou Itálii.
Svátek je to vážně překrásný, celá Itálie žije, stojí za to si vyzkoušet a vcítit se do Italských obyvatel.
Osobností Papeže, samotného Vatikánu a také je to dáno historií, že většina obyvatelstva v Itálii patří do skupiny katolické, tj. asi 85 – 95% lidí, zbytek jsou většinou ateisté. Lidé vyznávající Islám se zde vyskytují jen z malé části a to jen přistěhovalci.
Národnost převažuje samozřejmě italská, tj. asi 94%, zbytek Italů nepochází přímo z Itálie a ti mají jiný – svůj mateřský jazyk. Do této skupiny můžeme zařadit obyvatelé ze Sardinie. Ostatně přistěhovalci pocházejí z Libye, Albánie, Somálska, Etiopie, dokonce i z Maroka.
V Itálii všechny svátky a slavnosti jsou překrásné a stojí za navštívení prožít město v slavnostech a ohňostrojích. Je to nezapomenutelný zážitek.