Itálie.net


milan

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

milan [2016/02/07 19:11] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Milán ======
 +
 +Milán je druhé největší město v Itálii, které se nachází v její severní části. Celé město je historickým a kulturním centrem. Milán je především velice zajímavé město s neuvěřitelným stylem v módě. Turisti cestují se svou zvědavostí na Milán kvůli široké módě, velkým obchodům, bank, překrásných památek a plno dalších věcí, které toto zajímavé město ukrývá.
 +
 +V Miláně je spousty známých světových značek, které jsou známé po celém světě, jako je např. značka Gucci, Prada, Benetton, Versace a plno dalších.
 +
 +===== Památky =====
 +
 +V Miláně je neskutečně mnoho památek, které nalezneme jak se praví „na každém rohu“. Z tohoto města přeplněného památkami se s úžasem a nadšením návštěvníci vracejí domů s překrásnými zážitky a vzpomínkami na město Milán.
 +
 +Jak už všichni určitě známe, nebo jsme alespoň slyšeli o **Velké gotické katedrále**. Tato katedrála je čtvrtou největší na celém světě, kdy stavba byla zahájená v pozdním 14. století. ​
 +
 +Další krásnou památku, kterou si představíme,​ je **Bazilika Sant'​Ambrogio**. Tato dávná stavba je jedna z nejstarších církevních památek v Miláně. ​
 +
 +Proslulý Milán v sobě ukrývá také jedno z nejznámějších divadel vůbec. Jedná se o **divadlo Teatro alla Scala**, v němž vystupovali ty největší hvězdy z celého světa.
 +
 +Známým hradem je **Castello Sforzesco**. Postavil ho Francesco Sforza, avšak zajímavé je, že dříve se tam nacházelo městské vězení.
 +
 +===== Tradice =====
 +
 +Jako všichni ostatní, tak i Milán má své tradice. Proslulé město má hodně tradic, však mezi nejznámější řadíme dva, a to **Cinque Giornate di Milano**, neboli v překladu pět Milánských dní. Tento svátek se slaví proto, aby si všichni připomněli slavnou bitvu o Milán. Svátek se slaví 18. až do 22. března.
 +
 +Druhý příjemný svátek, který se slaví, je **Karneval**. Tento svátek slaví převážně většina obyvatel Milánu, je to období plno barev a štěstí. Stojí za zmínku připomenout si typické karnevalové sladkosti jménem **Chiacchiere**. Tuto sladkost můžeme popsat jako několik pruhů, které jsou vykrajované z moučného těsta. Jsou smažené na oleji a nakonec obalované v moučkovém cukru. Výtečnou sladkost si vychutnává úplně každý.
 +
 +===== Zajímavost =====
 +
 +Stojí za zmínku uvést jednu zajímavost. Uprostřed pasáže je krásná mozaika, kde je vyobrazen býk. Podle místní legendy se praví, že pokud si stoupnete na jednu nohu a otočíte se jednou okolo své osy na býkových genitáliích,​ budete mít štěstí. Proč právě na genitáliích je legrační otázka.
  
milan.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)