Itálie.net


milan

Milán

Milán je druhé největší město v Itálii, které se nachází v její severní části. Celé město je historickým a kulturním centrem. Milán je především velice zajímavé město s neuvěřitelným stylem v módě. Turisti cestují se svou zvědavostí na Milán kvůli široké módě, velkým obchodům, bank, překrásných památek a plno dalších věcí, které toto zajímavé město ukrývá.

V Miláně je spousty známých světových značek, které jsou známé po celém světě, jako je např. značka Gucci, Prada, Benetton, Versace a plno dalších.

Památky

V Miláně je neskutečně mnoho památek, které nalezneme jak se praví „na každém rohu“. Z tohoto města přeplněného památkami se s úžasem a nadšením návštěvníci vracejí domů s překrásnými zážitky a vzpomínkami na město Milán.

Jak už všichni určitě známe, nebo jsme alespoň slyšeli o Velké gotické katedrále. Tato katedrála je čtvrtou největší na celém světě, kdy stavba byla zahájená v pozdním 14. století.

Další krásnou památku, kterou si představíme, je Bazilika Sant'Ambrogio. Tato dávná stavba je jedna z nejstarších církevních památek v Miláně.

Proslulý Milán v sobě ukrývá také jedno z nejznámějších divadel vůbec. Jedná se o divadlo Teatro alla Scala, v němž vystupovali ty největší hvězdy z celého světa.

Známým hradem je Castello Sforzesco. Postavil ho Francesco Sforza, avšak zajímavé je, že dříve se tam nacházelo městské vězení.

Tradice

Jako všichni ostatní, tak i Milán má své tradice. Proslulé město má hodně tradic, však mezi nejznámější řadíme dva, a to Cinque Giornate di Milano, neboli v překladu pět Milánských dní. Tento svátek se slaví proto, aby si všichni připomněli slavnou bitvu o Milán. Svátek se slaví 18. až do 22. března.

Druhý příjemný svátek, který se slaví, je Karneval. Tento svátek slaví převážně většina obyvatel Milánu, je to období plno barev a štěstí. Stojí za zmínku připomenout si typické karnevalové sladkosti jménem Chiacchiere. Tuto sladkost můžeme popsat jako několik pruhů, které jsou vykrajované z moučného těsta. Jsou smažené na oleji a nakonec obalované v moučkovém cukru. Výtečnou sladkost si vychutnává úplně každý.

Zajímavost

Stojí za zmínku uvést jednu zajímavost. Uprostřed pasáže je krásná mozaika, kde je vyobrazen býk. Podle místní legendy se praví, že pokud si stoupnete na jednu nohu a otočíte se jednou okolo své osy na býkových genitáliích, budete mít štěstí. Proč právě na genitáliích je legrační otázka.

milan.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)