Itálie.net


lyzovani

Lyžování v Itálii

Lyžování je po celém světě velice oblíbený sport, dá se říci, že patří mezi jeden z nejoblíbenějších. Pro milovníky lyžování je rozhodně Itálie úplný ráj.

Oblasti v Itálii

Je opravdu mnoho středisek ležících v Itálii, která jsou velmi významná a vyhlášená po celé Evropě. Pojďme si představit ty nejoblíbenější a nejznámější.

Bormio

Bormio je dokonalá oblast pro lyžování, je zde výborná úprava sjezdovek dosahujících až 106 km včetně FIS svahů. Sjezdovky jsou rozděleny to tří středisek, dokonce na jeden skipas. Pro milovníky zimy je to skvělé místo, kde si užijí sněhu. Ubytování je v blízkosti svahů, dokonce 0,5 – 1 km od lanovek.

Livigno

Livigno je známé po celé Itálii a to díky možnostem, které středisko nabízí. Nejen, že jsou zde perfektně upravené sjezdovky až 115 km dlouhé a se širokou nabídkou tras v terénu. Dokonce je zde k nalezení vynikající freeride a krásný snowpark, na který se každým rokem těší plno návštěvníků. V Livignu je velmi kvalitní ubytování a dá se zde i výhodně nakupovat. A to především proto, že je bezcelní zónou. Většinu věcí jako jsou parfémy, cigarety, alkohol apod. zde nakoupíte cca o 20% levněji než ve zbytku Itálie a to se týká i cen pohonných hmot.

Monte Bondone

V Monte Bondone se za posledních pár let výrazně zvýšila návštěvnost zimních nadšenců a to díky moderním lanovkám, výhodné luxusní ubytování v blízkosti svahů a nemluvě o dokonalých, perfektně upravených širokých sjezdovkách. Monte Bondone je jedno z nejpopulárnějších středisek v Itálii.

Výhody

  • Ve srovnání s ostatními alpskými zeměmi je Itálie na lyžování výrazně levnější.
  • Další výhodou je dostupnost z ČR. Střediska v Itálii jsou od sebe vzdálena kolem 750 km a většina z nich leží poblíž dálnice, takže dostupnost je skvělá.
  • Díky nadmořským výškám jsou svahy v dokonalém stavu, krásně široké, upravené a dlouhé podle libosti.
  • Atmosféra v italských střediskách je příjemná, rozhodně nenarazíte na velká „lyžařská sídliště“.

Do italských míst se zimními místy se těší ročně tisíce a tisíce návštěvníků. Rozhodně zde každý prožije krásnou dovolenou plného lyžování s dokonalými možnosti, krásné krajiny, atmosféře a mnoho dalších.

lyzovani.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)