Itálie.net


lombardie

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

lombardie [2016/02/07 19:11] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Lombardie ======
 +
 +Lombardie je region nacházející se v severozápadní Itálii. Hlavním městem této oblasti je známé překrásné město Milán. Lombardie svými zajímavými tradicemi, romantickými místy, památkami a historií láká ročně několik tisíc turistů, kteří chtějí poznat krásné město.
 +
 +===== Poznání přírody =====
 +
 +Jelikož polovina regionu leží ve velkých nížinách,​ tak má mnoho krásných míst, kam se místní a turisti mohou podívat a poznat romantické a tajemné přírodní krásy. Rozhodně stojí za navštívení **přírodní parky**, jako je např. park **Parco Lombardo della Valle del Ticino**, který je velice známý. Dále si každý může udělat procházku po hustých a mohutných lesích, kde naleznete několik druhů plodů, květin, hub a kde můžete také zahlédnout několik menších živočichů. Samozřejmě je tu několik pravidel a místních předpisů na nějaká zvířata a sběr jakýchkoli hub a rostlin.
 +
 +Jelikož Lombardie nemá přístup k moři, místní a návštěvníci se chodí koupat do různých **jezer**. Tyto jezera jsou čistá a okolo je spousta krásné a voňavé přírody, což jsou jezera **Como**, **Garda** a **Maggiore**. ​
 +
 +===== Speciality v Lombardii =====
 +
 +V Lombardii je neuvěřitelně mnoho **zvyklostí** a **tradic**, které jsou velice zajímavé, a každý si je vychutnává. Jelikož tato oblast nabízí velký seznam věcí na poznání, museli byste mít mnoho času, abyste poznali Lombardii celou. Pokud byste přijeli do regionu po několikáté,​ vždy poznáte něco nového a zajímavého,​ čeho jste si dříve nevšimli. ​
 +
 +Nezapomínáme na známé církevní svátky, jako jsou [[http://​vanoce.silvestr.biz/​|Vánoce]] a [[http://​velikonoce.net|Velikonoce]],​ na ty se každým rokem všichni připravují. V období února a března se pořádají krásné **karnevaly**,​ které se podobají těm v [[benatky|Benátkách]].
 +
 +U oblastí jezer, kterých je v Lombardii dostatek, se táhnou velké opečovávané **vinice**. Díky nim je Lombardie, stejně jako celá Itálie známá. Mezi nejznámější a patří Bardolino nebo Lugana. Vína jsou tu opravdu vynikající,​ na kterých si každý milovník vín pochutná.
 +
 +Stojí za poznání několik měst, jako je samozřejmě hlavní město **[[milan|Milán]]**. Dále další krásná města plných památek, jako třeba Monza, Bergamo, Lago di Garda nebo Aprica.
 +==== Zimní sporty ====
 +
 +Jelikož je Lombardie z druhé poloviny hornatá, tak nejvyšší **Lombardské Dolomity** dosahují až do výšky 4 km. [[lyzovani|Lyžování]] je tu velice oblíbené, neboť lyžařská střediska nabízejí mnoho služeb a jsou plně vybavená. Milovníky zimního sportu bude rozhodně nejlepší nejvyšší část s názvem **Bernina**,​ která je velice oblíbená a lyžování je tu rozhodně překrásné,​ návštěvníci si místo jen chválí.
  
lombardie.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)