Itálie.net


lombardie

Lombardie

Lombardie je region nacházející se v severozápadní Itálii. Hlavním městem této oblasti je známé překrásné město Milán. Lombardie svými zajímavými tradicemi, romantickými místy, památkami a historií láká ročně několik tisíc turistů, kteří chtějí poznat krásné město.

Poznání přírody

Jelikož polovina regionu leží ve velkých nížinách, tak má mnoho krásných míst, kam se místní a turisti mohou podívat a poznat romantické a tajemné přírodní krásy. Rozhodně stojí za navštívení přírodní parky, jako je např. park Parco Lombardo della Valle del Ticino, který je velice známý. Dále si každý může udělat procházku po hustých a mohutných lesích, kde naleznete několik druhů plodů, květin, hub a kde můžete také zahlédnout několik menších živočichů. Samozřejmě je tu několik pravidel a místních předpisů na nějaká zvířata a sběr jakýchkoli hub a rostlin.

Jelikož Lombardie nemá přístup k moři, místní a návštěvníci se chodí koupat do různých jezer. Tyto jezera jsou čistá a okolo je spousta krásné a voňavé přírody, což jsou jezera Como, Garda a Maggiore.

Speciality v Lombardii

V Lombardii je neuvěřitelně mnoho zvyklostí a tradic, které jsou velice zajímavé, a každý si je vychutnává. Jelikož tato oblast nabízí velký seznam věcí na poznání, museli byste mít mnoho času, abyste poznali Lombardii celou. Pokud byste přijeli do regionu po několikáté, vždy poznáte něco nového a zajímavého, čeho jste si dříve nevšimli.

Nezapomínáme na známé církevní svátky, jako jsou Vánoce a Velikonoce, na ty se každým rokem všichni připravují. V období února a března se pořádají krásné karnevaly, které se podobají těm v Benátkách.

U oblastí jezer, kterých je v Lombardii dostatek, se táhnou velké opečovávané vinice. Díky nim je Lombardie, stejně jako celá Itálie známá. Mezi nejznámější a patří Bardolino nebo Lugana. Vína jsou tu opravdu vynikající, na kterých si každý milovník vín pochutná.

Stojí za poznání několik měst, jako je samozřejmě hlavní město Milán. Dále další krásná města plných památek, jako třeba Monza, Bergamo, Lago di Garda nebo Aprica.

Zimní sporty

Jelikož je Lombardie z druhé poloviny hornatá, tak nejvyšší Lombardské Dolomity dosahují až do výšky 4 km. Lyžování je tu velice oblíbené, neboť lyžařská střediska nabízejí mnoho služeb a jsou plně vybavená. Milovníky zimního sportu bude rozhodně nejlepší nejvyšší část s názvem Bernina, která je velice oblíbená a lyžování je tu rozhodně překrásné, návštěvníci si místo jen chválí.

lombardie.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)