Itálie.net


kalabrie

Kalábrie

Kalábrie je krásný kraj v Itálii. Je známá a okouzlující kvůli její překrásné přírodě, památkám, festivalům, bílých písčitých pláží s nejčistším mořem v Itálii, které Kalábrii obklopuje. Je to nádherné místo pro dovolenou. Také se zde nachází velmi chutná a vynikající kuchyně, na které si rád pochutná úplně každý. Doprava je velmi rozsáhlá, dá se na místo cestovat jak letadlem, automobilem, tak i vlakem.

Kalábrie na mapě

Celý prostor a kraj je převážně hornatý a nachází se na nejjižnější části Apeninského poloostrova. Při leteckém pohledu je vidět, že tvoří známou „Špičku boty“.

Kalábrie je kraj omývaný z východního boku Jónským mořem a na západním pobřeží mořem Tyrhénským.

Ubytování

Ubytování je většinou nově postavené, je moderní a vybavené. Převážný počet apartmánů, kempů či hotelů umožňuje krásný výhled na moře. Je však na každém, jestli chce kempovat a usínat s vůní přírody, anebo v luxusním hotelu.

Ubytování se nachází na velmi dobrém místě, díky kterému mají hosté poblíž historická místa či centra. Nezapomínáme také na výhled na vysoké a okouzlující hory, které se tu přímo vystavují.

Okolí a hl. město

Již od roku 1970 je hlavním městem Catanzaro. Do hlavního města jezdí turisti za odpočinkem, např. na okraji rokliny, kde se nachází městský park je krásné místo na relaxování. Z Městského parku je krásný výhled na známý Viaduct Morandi-Bisnatic, který je jeden z nejvyšších viaduktů v Evropě.

Za zmínku stojí také nejhezčí a nejznámější pláž na celém Tyrhénském pobřeží Capo Vaticano. Je zde překrásné a průzračné moře, v němž se na jistých místech ukrývají nádherně zbarvené korály. Po okolí se vystavují žulové útesy, od kterých je skvělý výhled na moře.

V Kalábrii v nejjižnější části se nachází známý národní park Parco Nazionale dell´Aspromonte. Tento národní park je považován za nejkrásnější v Kalábrii.

V oblasti jsou letoviska jako např. známé letovisko Tropea a Capo Vaticano, které je velmi nádherné a které se bude každému líbit.

Velmi oblíbený sport v Kalábrii je potápění, díky členitému pobřeží je to skvělé místo s dobrými podmínkami.

Kalábrie je skvělé místo pro každého, co si chtějí užít zábavu a zarelaxovat si v nádherné přírodě plné slunce a moře.

kalabrie.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)