Itálie.net


janov

Janov

Janov je hlavním městem Italské oblasti Ligurie – Ligurská riviéra. Má mnoho památek, divadel, muzeí, galerií, známá centra a nejrůznější zajímavosti, které prozradíme.

Základní údaje

Janov se nachází v severní části Itálie, na západním pobřeží u Ligurského moře. Nejen že byl dříve ve Středomoří významným přístavem, ale byl také hlavním městem Janovské republiky, kde měl důležitou roli.

Z historie se postupem času dostal až do dnešních dnů na místo nejdůležitějšího italského přístavu, a je jeden z největších přístavů ve Středomoří a v celé Evropě.

Janov má přibližně 610 000 obyvatel, a je 6. největším městem v Itálii v počtu obyvatel.

Kryštof Kolumbus

Čím je spojeno jméno Kryštofa Kolumba s Italským městem Janovem? Kryštof Kolumbus se v Janově narodil, připomíná ho známý památník na náměstí Piazza Acquaverde.

V současnosti se jeho rodný dům v Janově používá jako turistická atrakce, která je velmi oblíbená. Stojí za navštívení prozkoumat okolí a krásné zajímavé oblasti.

Piazza De Ferrari

Piazza De Ferrari je náměstí, které je centrem Janova, na němž se nachází mnoho uměleckých staveb, které obklopují celé náměstí. Na náměstí se chodí procházet mnoho turistů a místních obyvatel, kteří si rádi prohlížejí stavby. Již v 19. století se zde nacházela kašna, ale v současnosti po rekonstrukci jí nahradila nová kašna, která dřívější napodobuje.

Celé náměstí prošlo rekonstrukcí, ale např. věž Torre Grimaldina, je nejstarší dochovanou stavbou na celém světě. Věž je pro turisty dokonalá k prozkoumání, a pro obyvatele je symbolem paláce.

Na náměstí také nalezneme řadu známých městských budov, které zde stojí. Můžeme také navštívit katedrálu svatého Vavřince, která je postavená v románsko – renesančním slohu.

Tato významná místa navštívilo mnoho známých osobností a je na každém, jestli prozkoumají nejrůznější a zajímavé kouta Itálie. Zajímavosti Janova

Jako každé město, tak i Janov má své zajímavosti.

  • Janov má největší akvárium v celé Itálii, na které se chodí koukat jak děti, tak i dospělí. Je to překrásné akvárium, které každého uchvátí svým kouzlem.
  • Každý první víkend v měsíci se pořádá trh se starožitnostmi, což je velmi pěkná tradice. Je velký výběr zboží, není podmínkou si něco kupovat, stačí si jen užívat atmosféru.
  • Každý rok 24. června se pořádá procesí, které je věnované svatému Janu Křtiteli. Tento svátek v Janově je velkou událostí a velmi zajímavý.
  • V Janově se narodil objevitel Nového světa, nejznámější mořeplavec všech dob Kryštof Kolumbus.
janov.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)