Itálie.net


italove

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

italove [2016/02/07 19:11] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Italové (Taliáni)======
 +
 +Každý, kdo se chce podívat do Itálie, rozhodně by se měl dozvědět také něco o Italech //(dříve se používal název **Vlaši**)//,​ kteří tam žijí. Měl by se seznámit s jejich chováním, základními vlastnostmi a obecně o Italských lidech.
 +
 +===== O Italech =====
 +
 +Italové patří do národa **románského** a vyznávání je zde převážně **římskokatolické**. ​ Populace Italů je různá. K italské národnosti se hlásí více jak **60 milionů osob**, ale s americkými emigranty italského původu číslo vystoupá **až na 150 milionů osob**.
 +
 +Italové jsou rozmístění i po okolí, nejvíce jich však žije v samotné Itálii přibližně s 56 miliony obyvatel – 95% obyvatelstva. Italy dále můžeme nacházet ve Francii, Slovinsku, [[http://​švýcarsko.net|Švýcarsku]],​ [[http://​chorvatsko.tv|Chorvatsku]],​ Monaku, [[vatikan|Vatikánu]] a Belgii. ​
 +
 +Rozdíly mezi Italy jsou značně viditelné. Italové ze severu a z jihu jsou odlišní několika fyziologických rozdílů - výška postavy, barva vlasů, jiné chování nebo kulturních a jazykových rozdílů.
 +
 +===== Chování a vlastnosti =====
 +
 +Říká se, a je to dokonce i zkušenostmi potvrzené, že čím více jste směrem na jih, tím více jsou lidé **příjemnější a milují společnost**. Mezi ně patří Italové, kteří se rozhodně společnosti a novým přátelstvím nevyhýbají. Klidně když nějaký turista zabloudí, může se s potěšením zeptat prvního kolemjdoucího,​ který ho rozhodně neodmítne. Italové jsou prostě takoví.
 +Rozhodně pokud se chystáte navštívit Itálii, nelze si nevšimnout,​ jak lidé okolo mají **stále dost času, nikam nepospíchají**. Proto se také stává, že na schůzky si s nějakým Italem chvilku počkáte. A to samé platí i o autobusech ​ - na zastávkách se může stát, že budou mít autobusy zpoždění. Zkrátka čas v Itálii nehraje moc velkou roli.
 +
 +Další zajímavost je **rodina**. Pro každého Itala je rodina něčím obrovským. Pro Itali je rodina svatá a na prvním místě, na kterou nedá v životě dopustit. V Italské rodině je normální žití s dětmi starými až do 30 let věku. To se jedná ale jen u chlapců, děvčata odcházejí z domova dříve. Pokud mladí lidé spolu chtějí bydlet, tak kvůli tradici se k sobě rozhodně stěhují až po svatbě. ​
 +
 +...........................................
 +
 +Italští lidé jsou velmi příjemní osobnosti, rozhodně se nevyhýbají novým přátelstvím a velké společnosti. Slušnost, společnost a mnoho dalšího Itálie ohromuje mnoho lidí a stojí za to navštívit tyto zvláštní zajímaví obyvatelé.
  
italove.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)