Itálie.net


italove

Italové (Taliáni)

Každý, kdo se chce podívat do Itálie, rozhodně by se měl dozvědět také něco o Italech (dříve se používal název Vlaši), kteří tam žijí. Měl by se seznámit s jejich chováním, základními vlastnostmi a obecně o Italských lidech.

O Italech

Italové patří do národa románského a vyznávání je zde převážně římskokatolické. Populace Italů je různá. K italské národnosti se hlásí více jak 60 milionů osob, ale s americkými emigranty italského původu číslo vystoupá až na 150 milionů osob.

Italové jsou rozmístění i po okolí, nejvíce jich však žije v samotné Itálii přibližně s 56 miliony obyvatel – 95% obyvatelstva. Italy dále můžeme nacházet ve Francii, Slovinsku, Švýcarsku, Chorvatsku, Monaku, Vatikánu a Belgii.

Rozdíly mezi Italy jsou značně viditelné. Italové ze severu a z jihu jsou odlišní několika fyziologických rozdílů - výška postavy, barva vlasů, jiné chování nebo kulturních a jazykových rozdílů.

Chování a vlastnosti

Říká se, a je to dokonce i zkušenostmi potvrzené, že čím více jste směrem na jih, tím více jsou lidé příjemnější a milují společnost. Mezi ně patří Italové, kteří se rozhodně společnosti a novým přátelstvím nevyhýbají. Klidně když nějaký turista zabloudí, může se s potěšením zeptat prvního kolemjdoucího, který ho rozhodně neodmítne. Italové jsou prostě takoví. Rozhodně pokud se chystáte navštívit Itálii, nelze si nevšimnout, jak lidé okolo mají stále dost času, nikam nepospíchají. Proto se také stává, že na schůzky si s nějakým Italem chvilku počkáte. A to samé platí i o autobusech - na zastávkách se může stát, že budou mít autobusy zpoždění. Zkrátka čas v Itálii nehraje moc velkou roli.

Další zajímavost je rodina. Pro každého Itala je rodina něčím obrovským. Pro Itali je rodina svatá a na prvním místě, na kterou nedá v životě dopustit. V Italské rodině je normální žití s dětmi starými až do 30 let věku. To se jedná ale jen u chlapců, děvčata odcházejí z domova dříve. Pokud mladí lidé spolu chtějí bydlet, tak kvůli tradici se k sobě rozhodně stěhují až po svatbě.

…………………………………….

Italští lidé jsou velmi příjemní osobnosti, rozhodně se nevyhýbají novým přátelstvím a velké společnosti. Slušnost, společnost a mnoho dalšího Itálie ohromuje mnoho lidí a stojí za to navštívit tyto zvláštní zajímaví obyvatelé.

italove.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)