Itálie.net


florencie

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

florencie [2016/02/07 19:11] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Florencie ======
 +
 +Florencie je překrásné hlavní město [[toskansko|Toskánska]] a patří mezi nejdůležitější italská města. Město leží ve vnitrozemí,​ asi 100km od pobřeží, jelikož se kulturní město nachází ve slunném regionu Toskánsko, tak je skvělým místem pro dovolenou. Město ukrývá spoustu památek, architektonických dědictví, romantická místa a krásné písčité pláže a je to oblíbený cíl pro turisty.
 +
 +===== Historie =====
 +
 +V roce **59 př. n. l**. a vznikla velkolepá **Florence**,​ která byla založená **římskými vojáky**. Byl to rok založení, ale osídlení Florencie bylo již v **pravěku**. Postupem času začali vznikat ve městě **akvadukty**,​ **lázně** a nejrůznější **chrámy**,​ které jsou dnes překrásnými památkami. Jelikož se v jednom místě města začali scházet obchodníci z celého světa, tak se Florencie stala **centrem obchodu**. ​
 +
 +Později ve 13. st. rod Medicejských začal pomalu nenápadně zasahovat a vstupovat do úřadů, kde začali ovlivňovat celou politiku. Díky tomu se jim podařilo získat oficiální titul vévodů toskánských,​ kde centrem byla Florencie.
 +
 +Náhlý rozkvět měla Florencie ve 14. a 15. st., kdy se narodili **sochař Donatello** a **malíř Michelangelo Buonarrotti**. Začali posupně vznikat významné **sochy**, **obrazy**, **památky**,​ které jsou dnes známy po celém světě. Florencie se dokonce v 19. st. stala hlavním městem Itálie.
 +
 +===== Památky =====
 +
 +Dominantou města je rozhodně **Palazzo Vecchio (Starý palác)**. Tento palác je velmi podobný středověkému hradu, a stojí na náměstí **della Signoria**. Vysoká věž se tyčí až do 95m a pohled na tento palác uchvátí úplně každého. Dnes slouží jako radnice. ​
 +
 +Další krásnou památkou je **Dóm Santa Maria del Fiore**, což je skvost města. Mohutná katedrála je čtvrtým největším kostelem v Evropě a rozhodně každého turistu ohromí svými detaily a krásou. ​
 +
 +Rozhodně stojí za to projít se po **Ponte Vecchio**, což je Starý most. Je postavený přes **řeku Arno**, která je údolím, kde leží celé město. Překrásný most je velký a po stranách lemovaný nejrůznějšími stánky.
 +
 +Florencie má celou řadu přenádherných památek, dá se říci, že město je jako muzeum samo o sobě. Pro milovníky poznávání je Florencie jako tvořená.
 +
 +Mezi další překrásné památky, které každého uchvátí, jsou např. **Galerie Uffizi**, která je známá po celém světě, slavná **bazilika** s náhrobky a kaplí Santa Croce, **Kostel San Lorenzo**, nebo dokonce **Palác Pitti**. Pokud se chcete podívat na nějaká náměstí ve Florencii, rozhodně nezapomeňte na **Piazzale Michelagelo**,​ ze kterého je překrásný výhled na celou Florencii, nebo na Signoriu, což je považováno za nejkrásnější místo ve Florencii. Nachází se tam také slavné sochy Davida, Medicejského,​ Cosima, socha Perseuse či Donatellovo sousoší. Celé náměstí zdobí velká Neptunova kašna, která je skvostem města. ​
 +
 +-----------------------------------------------
 +
 +Do Florencie se ročně podívá sta tisíce návštěvníků,​ aby poznali kulturu města a její překrásné okolí. Na nezapomenutelný zážitek budete dlouho vzpomínat.
  
florencie.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)