Itálie.net


florencie

Florencie

Florencie je překrásné hlavní město Toskánska a patří mezi nejdůležitější italská města. Město leží ve vnitrozemí, asi 100km od pobřeží, jelikož se kulturní město nachází ve slunném regionu Toskánsko, tak je skvělým místem pro dovolenou. Město ukrývá spoustu památek, architektonických dědictví, romantická místa a krásné písčité pláže a je to oblíbený cíl pro turisty.

Historie

V roce 59 př. n. l. a vznikla velkolepá Florence, která byla založená římskými vojáky. Byl to rok založení, ale osídlení Florencie bylo již v pravěku. Postupem času začali vznikat ve městě akvadukty, lázně a nejrůznější chrámy, které jsou dnes překrásnými památkami. Jelikož se v jednom místě města začali scházet obchodníci z celého světa, tak se Florencie stala centrem obchodu.

Později ve 13. st. rod Medicejských začal pomalu nenápadně zasahovat a vstupovat do úřadů, kde začali ovlivňovat celou politiku. Díky tomu se jim podařilo získat oficiální titul vévodů toskánských, kde centrem byla Florencie.

Náhlý rozkvět měla Florencie ve 14. a 15. st., kdy se narodili sochař Donatello a malíř Michelangelo Buonarrotti. Začali posupně vznikat významné sochy, obrazy, památky, které jsou dnes známy po celém světě. Florencie se dokonce v 19. st. stala hlavním městem Itálie.

Památky

Dominantou města je rozhodně Palazzo Vecchio (Starý palác). Tento palác je velmi podobný středověkému hradu, a stojí na náměstí della Signoria. Vysoká věž se tyčí až do 95m a pohled na tento palác uchvátí úplně každého. Dnes slouží jako radnice.

Další krásnou památkou je Dóm Santa Maria del Fiore, což je skvost města. Mohutná katedrála je čtvrtým největším kostelem v Evropě a rozhodně každého turistu ohromí svými detaily a krásou.

Rozhodně stojí za to projít se po Ponte Vecchio, což je Starý most. Je postavený přes řeku Arno, která je údolím, kde leží celé město. Překrásný most je velký a po stranách lemovaný nejrůznějšími stánky.

Florencie má celou řadu přenádherných památek, dá se říci, že město je jako muzeum samo o sobě. Pro milovníky poznávání je Florencie jako tvořená.

Mezi další překrásné památky, které každého uchvátí, jsou např. Galerie Uffizi, která je známá po celém světě, slavná bazilika s náhrobky a kaplí Santa Croce, Kostel San Lorenzo, nebo dokonce Palác Pitti. Pokud se chcete podívat na nějaká náměstí ve Florencii, rozhodně nezapomeňte na Piazzale Michelagelo, ze kterého je překrásný výhled na celou Florencii, nebo na Signoriu, což je považováno za nejkrásnější místo ve Florencii. Nachází se tam také slavné sochy Davida, Medicejského, Cosima, socha Perseuse či Donatellovo sousoší. Celé náměstí zdobí velká Neptunova kašna, která je skvostem města.


Do Florencie se ročně podívá sta tisíce návštěvníků, aby poznali kulturu města a její překrásné okolí. Na nezapomenutelný zážitek budete dlouho vzpomínat.

florencie.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)