Itálie.net


elba

Elba

Elba je nádherný italský ostrov, s krásnými místy ohromující velké množství cestovatelů, kteří si chtějí zarelaxovat nebo prozkoumat a poznat tento ostrov. Každý se vždy vrací s nezapomenutelnými zážitky a mnoho hezkých vzpomínek.

Ostrov

Elba je největším ostrovem z ostrovů v Národním parku Toskánského souostroví. Jejím hlavním městem je Portoferraio, kam se dá dostat díky velkému tejektu z přístavu s názvem Piombio pod Lovornem.

Ostrov je z části omýván Ligurským mořem, které je průzračné a velmi čisté, stejně jako pláže. Ty se rozprostírají okolo celého ostrova, které jsou velké a střídající se v písčitosti. Nalezneme tu jak malé pláže, tak i velké, je však na každém, které si vybere. V čistotě a útulnosti jsou dokonalé. Ostrov je známý pod přezdívkou „věčně zelený ostrov“Tučně a to díky přírodě, která je tu neuvěřitelně ohromující.

Známá a překrásná Elba je rozlohou třetím největším Italským ostrovem a to po Sardinii a Sicílii, avšak mezi Toskánskými ostrovy je největší. Elba leží ve vzdálenosti asi 35 kilometrů od francouzského ostrova Korsika.

Historie

Elba byla díky železné rudě známa už u nejstarších civilizací. První doly, které na ostrově vznikaly, bylo v době osídlení Etrusky, později po roce 480 př. n. l. začali budovat staří Římané.

O ostrov se dělilo a okupovalo ho mnoho panovníků, avšak v roce 1802 se Elba stala francouzským územím a poté nastal hospodářský rozkvět. Roku 1814 se na Elbě uchýlil do nuceného exilu Napoleon Bonaparte, kde byl později jmenován císařem ostrova.

Po Vídeňském kongresu připadl ostrov Toskánsku, ale v roce 1860 se stal součástí Italského království. Nyní v současnosti je Elba oblíbená díky pěstování vinné révy a je skvělým cílem pro turisty.

Sport

Na Elbě je mnoho oblíbených sportů a to také díky prostředí, které je tu ideální pro různé sporty. Velice oblíbených sportem je turistika či cykloturistika. V okolí je mnoho půjčoven, které umožňují zapůjčení kola na celý den v průměru 10 euro za den. Terén je tu velice ideální, kde je také hodně překrásných a romantických míst, jako jsou třeba hornaté krajiny, skalnaté útesy či vyhlídková místa.

Dále oblíbeným sportem je potápění a to díky průzračnému moři a krásných barevných korálů, které jsou na nějakých místech k vidění. Nejen, že je tu krásná podmořská fauna a flora, ale také tu můžeme spatřit vraky lodí. Pro potápěče je to skutečný ráj.

elba.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)