Itálie.net


apeniny

Apeniny

Apeniny jsou hory táhnoucí se přibližně 1 200 km přes Itálii. Dlouhé pásmo hor tvoří jakousi páteř země. Podle tohoto pohoří je pojmenován celý ostrov, na kterém pásmo leží – na Apeninském poloostrově, který zakončuje pohoří. Nejvyšším bodem je hora Corno Grande, kterou pokrývá nejjižnější ledovec v EU, s výškou 2 912 m. n. m.

Apeninská příroda

Místní obyvatelé se mohou vytahovat svojí přírodou, neboť s faunou a florou mají velmi pestrou a krásnou přírodu a okolí.

Fauna – jelikož je v celém pásmu horských lesů pestré okolí, až dosud tam přežívají vlčí smečky, velcí divočáci, jeleni, maliští daňkové, samotářští medvědi nebo dokonce hojnější divoké kočky. V okolí vody můžeme zahlédnout jezevce, vydry nebo kuny.

Pokud se chystáte prozkoumat a prohlédnout si další zvířectvo tohoto místa, dá se zahlédnout po setmění dokonce i dikobraza. Nakonec u vrcholků hor můžeme zahlédnout ptáky jako kavčata, supi, sokoli a vzácné ptáky jako jsou orlové.

Flora – v Apeninách je flora opravdu bohatá, nalezneme na každém rohu nějakou rostlinu, která je něčím zajímavá. Jelikož je tam nespočitatelně mnoho krásných rostlin, určitě všechny nemůžeme poznat, proto je dobré mít sebou atlas rostlin. Mezi velmi známé rostliny, které můžeme zahlédnout, jsou jemné violky, které svými fialovými kvítečky zdobí okolí. Můžeme je naleznout pod nejvyšší apeninskou horou. Dalšími typickými rostlinami je žlutý mák, nenápadná rostlinka penízek, nebo zlatokvětý hlaváček.

Parky a jezera

Jelikož Apeniny mají bohatou přírodu, určitě stojí navštívit regionální přírodní parky, jako např. Alpi Apuane, Pollinom nebo národní parky jako Abruzzo nebo Calabria. Největšími jezery je Lago Trasimeno, Lago si Bolsana a Lago di Bracciano.

Turistika

Apeniny jsou skvělým místem pro turistiku, neboť příroda, vrcholky a nezapomenutelný výhled na okolí láká tisíce turistů ročně. Samozřejmě o tyto místa se musí pečovat a o údržbu se stará Italský alpinistický klub CAI. Apeniny jsou ve stínu Alp, což neznamená, že tato oblast není turisticky oblíbená. Na turistických cestách můžeme potkat nejvíce Italy, kteří převládají, dále mnoho Němců, Japonců, Angličanů a mnoho dalších turistů.

Pokud jste milovník tůry, můžete se vydat na zelené a zalesněné vrcholky hor, nebo pokud se věnujete horolezectví, tak Apeniny jsou skvělým místem. Vyhledávaným místem je stolová hora Pietra di Bismantova, která stojí u města Reggio nell'Emilia.

Apeniny jsou dokonalým místem jak pro letní tak i zimní krásnou dovolenou!

apeniny.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)