Itálie.net


alpy

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

alpy [2016/02/07 19:11] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Alpy ======
  
 +Alpy se svojí obrovskou rozlohou 180 000 km2 se táhnou v šířce 130 – 260 km a délce cca 200 km, rozkládají se hned na sedmi státech – Rakousko, Slovinsko, [[http://​německo.net|Německo]],​ [[http://​švýcarsko.net|Švýcarsko]],​ Francie, [[http://​itálie.net|Itálie]] a [[http://​lichtenstejnsko.net/​|Lichtenštejnsko]]. Nejvyšším bodem je [[mont-blanc|Mont Blanc]]. Tyto hory nabízejí překrásná místa a mnoho vysokých a mohutných hor, kam se pořádá jak zimní, tak i letní turistika. Je to skvělé místo pro dovolenou, na kterou se nezapomíná.
 +===== Příroda =====
 +
 +Příroda v alpách je opravdu skvostná. Jelikož je fauna a flora neuvěřitelně čistá, tak příroda v Alpách ohromí opravdu každého.
 +
 +**Flora** – Nejrůznější lesy můžeme nalézt na severních okrajích Alp. Ve vysokých horách zasahují lesy až do výšky 2 300m. V nižších stupních lesů můžeme nalézt **javory a buky**, výše do hor můžeme spatřit hlavně **jehličnaté stromy**, jako jsou **smrky, jedle a modříny**. Těsně nad tímto pásmem rostou **kosodřeviny,​ vrby, olše a jalovce**. Když půjdeme prozkoumat pásmo k vyšším výškám, nalezneme už překrásné velké **alpské louky**, kde rostou **rododendrony**,​ což jsou překrásné rostliny. V Alpách můžeme dále najít rostliny jako roztomilé **zvonky**, kvetoucí **kopretiny**,​ hvozdíkovité **mydlice** a mnoho dalšího, co stojí za vidění.
 +
 +**Fauna** – V Alpách můžeme zahlédnout známá zvířata, jako je **zajíc, svišť, kamzík, medvěd, rys** nebo **kozorožec**. V minulosti zde také žili **vlci**, ale později byli vyhubeni. Žije tu také ptactvo, jak je hlavně **tetřeva** nebo **pěnkava sněžná**,​ z dravců to jsou velcí **orli**, orlosupi, **sokoli**, nebo překrásní **jestřáby**. Můžeme dokonce spatřit živočichy,​ kteří jsou přímými potomky z doby ledové.
 +
 +===== Zimní turistika =====
 +
 +Pokud jste milovník zimy a užíváte si ve sněhu, rozhodně Alpy jsou nejlepším místem, kam se dá vyrazit. **[[lyzovani|Sjezdové tratě]]** jsou krásně **upravené** a je jich opravdu mnoho. Na několika stovkách kilometrů upravených sjezdařských drah si užijete mnoho zábavy. Tratě jsou speciálně upravené pro nejrůznější obtížnosti a Alpy vám k tomu nabízí několik míst, kde je překrásný výhled. ​
 +Můžeme podnikat několik druhů sportů, mezi hlavní řadíme **běžkování,​ snowboarding,​ freestyle, curling** nebo pro menší i **sáňkování**.
 +
 +===== Letní turistika =====
 +
 +Pokud máte raději léto a dáváte přednost letním sportům, určitě jsou pro vás Alpy také skvělým místem. Alpy nabízejí několik možností, protože mají opravdu širokou škálu možností. ​
 +Pokud se vydáte prozkoumávat okolí, narazíte určitě na několik lákavých **stezek, širokých řek, menších potůčků** a ty nejkrásnější **vodopády**. Malebná krajina se vám otevře a vy si můžete jen užívat té krásné a voňavé přírody kolem vás.
 +
 +V této přírodě plné vůně, vody, romantických míst, překrásných výhledů a mnoho dalšího také rozhodně nezapomeňte na sporty jako vysokohorská turistika, cyklistiku, horolezectví nebo golf, při kterém když hrajete, tak vás obklopují přenádherné majestátné hory – Alpy.
alpy.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)