Itálie.net


alpy

Alpy

Alpy se svojí obrovskou rozlohou 180 000 km2 se táhnou v šířce 130 – 260 km a délce cca 200 km, rozkládají se hned na sedmi státech – Rakousko, Slovinsko, Německo, Švýcarsko, Francie, Itálie a Lichtenštejnsko. Nejvyšším bodem je Mont Blanc. Tyto hory nabízejí překrásná místa a mnoho vysokých a mohutných hor, kam se pořádá jak zimní, tak i letní turistika. Je to skvělé místo pro dovolenou, na kterou se nezapomíná.

Příroda

Příroda v alpách je opravdu skvostná. Jelikož je fauna a flora neuvěřitelně čistá, tak příroda v Alpách ohromí opravdu každého.

Flora – Nejrůznější lesy můžeme nalézt na severních okrajích Alp. Ve vysokých horách zasahují lesy až do výšky 2 300m. V nižších stupních lesů můžeme nalézt javory a buky, výše do hor můžeme spatřit hlavně jehličnaté stromy, jako jsou smrky, jedle a modříny. Těsně nad tímto pásmem rostou kosodřeviny, vrby, olše a jalovce. Když půjdeme prozkoumat pásmo k vyšším výškám, nalezneme už překrásné velké alpské louky, kde rostou rododendrony, což jsou překrásné rostliny. V Alpách můžeme dále najít rostliny jako roztomilé zvonky, kvetoucí kopretiny, hvozdíkovité mydlice a mnoho dalšího, co stojí za vidění.

Fauna – V Alpách můžeme zahlédnout známá zvířata, jako je zajíc, svišť, kamzík, medvěd, rys nebo kozorožec. V minulosti zde také žili vlci, ale později byli vyhubeni. Žije tu také ptactvo, jak je hlavně tetřeva nebo pěnkava sněžná, z dravců to jsou velcí orli, orlosupi, sokoli, nebo překrásní jestřáby. Můžeme dokonce spatřit živočichy, kteří jsou přímými potomky z doby ledové.

Zimní turistika

Pokud jste milovník zimy a užíváte si ve sněhu, rozhodně Alpy jsou nejlepším místem, kam se dá vyrazit. Sjezdové tratě jsou krásně upravené a je jich opravdu mnoho. Na několika stovkách kilometrů upravených sjezdařských drah si užijete mnoho zábavy. Tratě jsou speciálně upravené pro nejrůznější obtížnosti a Alpy vám k tomu nabízí několik míst, kde je překrásný výhled. Můžeme podnikat několik druhů sportů, mezi hlavní řadíme běžkování, snowboarding, freestyle, curling nebo pro menší i sáňkování.

Letní turistika

Pokud máte raději léto a dáváte přednost letním sportům, určitě jsou pro vás Alpy také skvělým místem. Alpy nabízejí několik možností, protože mají opravdu širokou škálu možností. Pokud se vydáte prozkoumávat okolí, narazíte určitě na několik lákavých stezek, širokých řek, menších potůčků a ty nejkrásnější vodopády. Malebná krajina se vám otevře a vy si můžete jen užívat té krásné a voňavé přírody kolem vás.

V této přírodě plné vůně, vody, romantických míst, překrásných výhledů a mnoho dalšího také rozhodně nezapomeňte na sporty jako vysokohorská turistika, cyklistiku, horolezectví nebo golf, při kterém když hrajete, tak vás obklopují přenádherné majestátné hory – Alpy.

alpy.txt · Poslední úprava: 2016/02/07 19:11 (upraveno mimo DokuWiki)